Úvod  » o nás  » poradna  » poradna komínové stříšky


Poradna komínové stříšky

Odpovídáme na Vaše nejčastěji kladené dotazy.
 

Jak poptat výrobu atypické komínové stříšky?

Jak komínovou stříšku připevnit ke komínu?

Je potřeba komínovou stříšku přizemnit?

Může komínová stříška zhoršit tah komínu?

 

Jak funguje a vypadá komínový nástavec - prodloužení komínu?

 

Jaký je rozdíl mezi komínovým nástavcem EKON a komínovým ventilátorem?


 

 

Jak poptat výrobu atypické komínové stříšky?

 

Pokud potřebujete poptat výrobu komínové stříšky na atypický komín, tak je potřeba:

- změřit rozměry komínové hlavy a rozvrnout otvory pro kotvení

- určit tvar stříšky a velikost přesahů do všech stran

- zvolit materiál stříšky

- všechny informace zaslat na náš e-mail

ZPĚT


 

Jak komínovou stříšku připevnit ke komínu?

 

Doporučujeme komínové stříšky připevňovat pomocí nerezových závitových tyčí a chemické kotvy. Přitažení stříšky k závitovým tyčím je vhodné křídlovými matkami, aby bylo možné stříšku v případě nutnosti demontovat. 

Komínové stříšky nedoporučujeme kotvit pomocí hmoždinek a šroubů.

 

ZPĚT


 

Je potřeba komínovou stříšku přizemnit?

 

Komínové stříšky, stejně jako komínové ventilátory, komínové hlavice, nástavce a nerezové komíny se přizemňovat nemají. Všechny tyto komponenty je ale potřeba před bleskem ochránit vhodným jímačem blesků.

Vhodné řešení Vaší situace doporučujeme konzultovat s Vaším technikem hromosvodů.

 

ZPĚT


 

Může komínová stříška zhoršit tah komínu?

 

Ano, špatně navržená komínová stříška může komínový tah snížit. Zejména se jedná o komínové stříšky s nízkou výškou. Dalším faktorem může být nevhodný tvar komínové stříšky nebo špatné umístění na komínu.

Výběr komínové stříšky s námi raději vždy konzultujte.

 

ZPĚT


 

Jak funguje a vypadá komínový nástavec - prodloužení komínu?

 

Komínový nástavec má za úkol prodloužit komín a zvýšit tak jeho tah nebo se jedná pouze o estetické řešení. Komínové nástavce jsou nejčastěji vyrobeny jako tříplášťové nerezové s vnitřní izolací o tloušťce 25-50mm. Izolace je pro komínový nástavec velice důležitá, aby nedocházelo k jeho zadehtování. Komínové nástavce se používají kvůli své nízké hmotnosti a nenáročnosti na montáž. U systémových komínů je instalace komínového nástavce většinou jednoduchá. Na ústí komínu se nainstaluje přechodvý díl mezi keramickým komínem a komínem nerezovým a další díly se přidávají podle potřeby.

 

ZPĚT


 

Jaký je rozdíl mezi komínovým nástavcem EKON a komínovým ventilátorem?

 

Komínový nástavec EKON je představitel pasivních zvyšovačů tahu, tzn. že funguje pouze, když vítr fouká a není možné ho regulovat. Při bezvětří zvyšuje tah komínu pouze svou vlastní výškou. Své uplatnění nachází tam, kde je potřeba komín prodloužit, zabránit zpětným tahům do komínu a zároveň komín ochránit před srážkami. Jeho konstrukce zajišťuje při působení větru zvýšení tahu tím, že se usměrní a zrychlý tok spalin směrem ven z komínového průduchu. Komínový nástavec EKON pomáhá navýšit částečně tah vhodně navrženého komínu. V případě špatně navržené spalinové cesty nemusí komínový nástavec fungovat správně.

Výběr komínového nástavce EKON vždy konzultujte s námi.

 

Komínový ventilátor je aktivní zvyšovač tahu, který nezávisle na vnějších vlivech počasí zvyšuje tah komínu přesně tak, jak potřebujete. Regulace je plynulá a komínový ventilátor lze například napojit na regulaci automatického kotle a tím bude spouštěn, dle požadavků kotle. Používání komínových ventilátorů v kombinaci s automatickými kotli je stále žádanější kvůli snížení spotřeby paliva. Při výpadku elektrické energie komínový ventilátor neblokuje spalinovou cestu, protože je motor komínového ventilátoru umístěn mimo spalinovou cestu.

 

ZPĚT

Mobil: +420 777 540 700, E-mail: info@krby-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2024 Krby Kašpar - Dodávka krbů a komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková