Úvod  » krbová kamna  » litinová kamna


Litinová kamna

Litinová krbová kamna mohou být jednoplášťová, kde se teplo přenáší "sáláním" nebo kamna dvouplášťová, tam dochází k přenášení tepla "konvekcí".

 

Sálavá kamna

Díky tomu, že kamna mají pouze jeden plášť, dosahuje jejich povrch vysokých teplot a kamna "sálají". Kvůli svojí konstrukci není tento typ vhodný do dřevostaveb a víkendových objektů. Tyto kamna mají totiž velké bezpečnostní vzdálenosti od hořlavých konstrukcí, a proto je velice důležité vhodně zvolit jejich umístění. Naopak jsou vhodná pokud potřebujete vytopit pouze jedinou místnost, nebo aby kamna sloužila jako druhotný zdroj topení v místnosti.

 

U dvouplášťových krbových kamen, např. Morso nebo Jotul, je využití opačné. Naopak se tyto kamna

Konvekční kamna

hodí do rekreačních objedktů, které potřebujete rychle vytopit. Jsou tedy idelní např. do chalup, kde není jiný zdroj vytápění. 

 

Kamna dvouplášťová nasají spodem studený vzduch od podlahy a ten projde prostorem mezi vnitřním a vnějším pláštěm kamen. Tam se vzduch ohřeje a stoupá ke stropu. Díky tomu se v místnosti vytváří přirozená cirkulace vzduchu. Toto nazýváme "konvekcí". Přes sklo dvířek ale stále dochází k ohřívání vzduchu sáláním.

 

Teplo z těchto kamen vyhřeje i vedlejší místnosti a je rovnoměrnější. Díky vzduchové komoře mezi plášti jsou kamna i bezpečnější, jelikož vnější plášť nedosahuje tak vysokých teplot jako je to u kamen jednoplášťových.

 

Pozor na nekvalitní litinu!! Nekvalitní litina může být totiž náchylná na extrémní teploty a může popraskat. To se však nemůže stát u kvalitní litiny.


Potřebujete si vybrat vhodnou krbovou vložku či kamna a nebaví Vás hledat u všech výrobců a prodejců? Zkuste náš konfigurátor, kde si zadáte Vaše parametry a najde Vám tak vhodný spotřebič přímo pro Vás.

NAŠE REALIZACE DOPOJENÍ LITINOVÝCH KRBOVÝCH KAMEN 
 
Mobil: +420 777 540 700, E-mail: info@krby-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2024 Krby Kašpar - Dodávka krbů a komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková