Úvod  » sporáky, pece a grily  » grily big green egg


Grily BIG GREEN EGG

STRUČNÁ HISTORIE

 

BIG GREEN EGG byl vyvinut na základě 3000 let staré asijské metody pečení v hliněné peci. V Japonsku, kde se již po staletí v kuchyni vydatně používá tzv. kamado, pobývaly v 50. letech tisíce amerických vojáků. Poté, co ochutnali lahodné, šťavnaté pokrmy připravené touto metodou, si uvědomili, jaký potenciál tento hliněný hrnec nabízí, a přivezli jej do Spojených států.

 

Společnost BIG GREEN EGG zahájila svou činnost v americkém státě Georgia v Atlantě v roce 1974. Výroba těchto grilů je ale v zemi s velkou tradicí zpracování keramiky, v Mexiku. Ve vysoce moderních a technologicky výborně vybavených halách tak naše kuchňské přístroje vyrábějí pečliví a zkušení odborníci. Než výrobek Big Green Egg továrnu opustí, musí projít ještě poslední velmi důkladnou kontrolou. Továrna je certifikovaná normou ISO 9001 U, takže splňuje vysoké požadavky na kvalitu v tomto průmyslovém odvětví.

 

Propojení principu tradiční hliněné pece s unikátním vysoce odolným keramickým materiálem a díky nejmodernějším výrobním procesům vzniká unikátní přístroj na přípravu rozličných pokrmů. Vaření venku nyní získává zcela nový rozměr, neboť jako majitel Big Green Egg můžete takto trávit příjemné chvíle po celý rok. Díky vysoce odolné keramice nemá venkovní teplota na vnitřní teplotu v EGG® vůbec žádný vliv. V Big Green Egg tak můžete v létě i v zimě připravit dozlatova ugrilované, jemné maso, výtečné ryby ve slané krustě, smažené plody moře čo vydatný guláš, křupavý chléb, lahodnou pizzu i vynikající dezerty.

Big Green Egg

BIG GREEN EGG NA VĚČNÉ ČASY. Za Big Green Egg si 100% výrobci stojí. Proto získáte doživotní záruku na materiál a konstrukci všech keramických dílů. Zařízení je vyrobené z vyjímečně kvalitní keramiky. Tento materiál má extrémní izolační vlastnosti a v kombinaci s různými oatentovanými komponenty získává EGG svoji jedinečnost. Tato keramika odolává extrémním teplotám i teplotním výkyvům. Proto ho můžete používat nesčetněkrát bez toho, aniž by poklesla jeho kvalita. 

 

NEPŘÍME PEČENÍ S KERAMICKÝM CONVEGGTOREM. Toto "vajíčko" je vhodné kromě grilování, pečení, napařování, wokování a uzení také na pomalé vaření větších kusů masa nebo pomalé dušení jemných ingrediencí, jako jsou mořské plody či rybí filety. Díky keramickému convEGGtoru lehce proměníte Big Green Egg na pec. ConvEGGtor funguje jako tepelný štít, který chrání potraviny před přímým vyzařováním tepla z uhlí. To zabezpečí poalý proces přípravy jídla. Jak použijete kámen na pečení Baking Stone (nazývaný též i jako kámen na pizzu), bez problémů upečete ten nejlepší chléb nebo pizzu s křupavou kůrkou. Možností na BGE jsou nekonečné! 

Popis Big Green Egg


 

TAJEMSTVÍ BIG GREEN EGG

 

Můžeme opravdu říci, že Big Green Egg je vyjímečný produkt. Každý, kdo ochutná pokrmy připravené v Big Green Egg, se stane jeho fanouškem na celý život díky jedinečné skvělé chuti, kterou Big Green Egg ingrediencím dodává. Takže, jaké je tajemství EGG?

Jedinečná keramika

JEDINEČNÁ KERAMIKA

 

Keramika, která se používá pro tento produkt, odráží teplo, které vzniká během hoření dřevěného uhlí. To vytváření proudění vzduchu a díky tomu je celý pokrm tak vyjímečně chutné.

 

Tato keramika byla částečně vyvinuta pro Big Green Egg v NASA. Díky vysoké kvalitě a výborným izolačním vlastnostem odolává extrémním teplotám a telplotím výkyvům. Takže můžete grilovat, péct, udit atd. od jara do zimy. 

 

 

 

 

 

DOKONALÁ CIRKULACE VZDUCHU

 

Teplo, které keramika odráží a tvar "vajíčka" Big Green Egg umožňují vzduchu uvnitř dokonale cirkulovat. Díky tomu se jídlo rovnoměrně peče při požadované teplotě.

Dokonalá cirkulace vzduchu Bigg Green Egg

Udržitelný a ekonomický

UDRŽITELNÝ A EKONOMICKÝ

 

Skvělá cirkulace vzduchu v Big Green Egg přináší další výodu a to, že horký vzduch zůstává uvnitř, což z něj dělá velmi úsporné zařízení. Dřevěné uhlí hoří dlouho a efektivně s minimálním zbytkem popela.

 

Další nespornou výhodou je, že BGE je vyrobeno z hospodárně udržitelných materiálů, což je hlavní cíl společnosti Big Green Egg.


 

OPTIMÁLNÍ REGULACE TEPLOTY

 

Regulace a udržování teploty v Big Green Egg může být v rozmezí od 70 do 350°C i přes to, že je venkovní teplota hluboko pod bodem mrazu. To vše je díky vysoce tepelné izolace keramiky, proto vnější teploty neovlivňují teplotu uvnitř BGE.

Optimální regulace teploty

Výborná kvalita

VÝBORNÁ KVALITA

 

Dále než 25 let má firma Big Green Egg exkluzivní partnerství s továrnou Dal-Tile v Mexiku, kde není vyráběna žádná jiná kamado značka. Tento vynikající výrobce keramiky je certifikován podle ISO 9001 UL a splňuje tak nejvyšší standardy kvality. Každé "vajíčko" před tím, než opustí továrnu, musí projít velmi důkladnou inspekcí.

 

Díky tomuto kontrolnímu procesu a částečně i jejich certifikované továrně, si za svým produktem stojí a nabízí doživotní záruku na životnost materiálů a výrobu všech keramických částí BGE.

 

 

CELOŽIVOTNÍ ZÁŽITEK

 

Finální kombinace konstrukce, výrobního procesu a nesrovnatelné keramiky činí z Big Green Egg velmi trvanlivou venkovní pec s delší životností než srovnatelné výrobky.

 

Big Green Egg můžete rozpalovat 100 000 krát, aniž by utrpělo na kvalitě. Tato pec vám bude sloužit po celý život a připravíte na něm vynikající pokrmy a jídla se zárukou vynikajících výsledků.

 

Celoživotní zážitek

Nekonečné možnosti Big Green Egg

NEKONEČNÉ MOŽNOSTI

 

Kromě grilování, pečení, vaření v páře, smažení a uzení je Big Green Egg ideální pro pomalé vaření větších kusů mase nebo jemných ingrediencí (měkkýši, korýši nebo rybí filé).

 

Pomocí keramického conEGGtoru snadno přeměníte Big Green Egg na kompletní pec. S pečícím kamenem navíc můžete upéct skvělý chléb a pizzu s dokonalou kůrkou. Možnosti jsou nekonečné: vyzkoušejte vše, kreativitě se meze nekladou!

 

 

 

 

SKVĚLE PROMYŠLENÉ A SNADNO ROZPOZNATELNÉ PROVEDENÍ

 

V neposlední řadě je to monumentální vzhled. Big Green Egg má nápadný tvar i barvu, což z něj mezi produkty podobného chararkteru dělá ikonu!

Skvělé provedení Big Green Egg

 


 

VYBERTE SI MODEL, KTERÝ VÁM VYHOVUJE

 

Big Green Egg nabízí sedm různých modelů, které se hodí pro každou příležitost, událost či oslavu. Vždy si vyberete ten pravý. Ať už grilujete na terase, v zimní zahradě, na balkóně nebo jinde; s Big Green Egg si můžete skvělé jídlo vychutnat kdekoliv a kdykoli, klidně i v zimních měsících. Tradiční grilované maso, uzená ryba nebo ryba připravená ve slané krustě, dušené maso, křupavá pizza, delikátní dezert, grilovaná zelenina; Big Green Egg zvládne všechno.

Big Green Egg mini

BIG GREEN EGG MINI

 

je to nejmenší a nejlehčí člen rodiny Big Green Egg. Je ideální na cestu pod stan, výlet nebo piknik. Díky nízké hmotnosti přemístíte tento model úplně jednoduše. Ale můžete si to usnadnit ještě více, a to použitím mobilního podstavce EGG Carrier pro model MINI. Grilujete většinou pro dvě až čtyři osoby? Pak je tento model ideální. 

  

průměr roštu: 25 cm , plocha pro vaření: 507 cm, váha: 17 kg , výška 43 cm

 

Ceník naleznete ZDE

 


 


Big Green Egg Minimax

BIG GREEN EGG MINIMAX 

Tento model je nemladším z rodiny Big Green Egg a zároveň nejkompaktnějším. Je jen o 7 cm vyšší než Big Green Egg Mini, ale má o hodně větší plochu an vaření, která je srovnatelná s Big Green Egg Small. Tato velikost je ideální pro čtyři až šest osob. MiniMax je vysoký pouze 50 cm, takže je ideálním modelem pro postavení přímo na stůl. Standardně je dodáván v mobilním nosiči EGG Carrier, takže přemístit jej kamkoliv není žádný problém. 

 

průměr roštu: 33 cm , plocha pro vaření: 855 cm, váha: 35 kg , výška 50 cm

 

Ceník naleznete ZDE

 Big Green Egg SMALL

BIG GREEN EGG SMALL

 

Je grilování pod širým nebem výsadou jen těch co mají zahradu? Jistě, že ne! Big Green Egg SMALL je oblíbeným spolubydlícím v bytě s balkónem nebo lodžií. Model Small je kompaktní a přece v něm připravíte jídlo pro čtyři až šest osob. Jelikož je rošt v modelu Small níže položený než u modelu MiniMax, je Small vhodnější na přípravu většího množství jídla i když mají oba dva modely stejnou plochu na vaření.

 

K modelu Small si můžete zakoupit pojízdný stojan a můžete ho kamkoliv přemístit. Další variantou je zabudovat ho do venkovní kuchyně nebo pracovního sotlu. K dispozici je celá řada příslušenství určená právě pro tento model. Od convEGGtoru pro nepřímé vaření po litinový rošt na klasické grilování. 

 

průměr roštu: 33 cm , plocha pro vaření 855 cm2 , váha 36 kg , výška 61 cm 

 

Ceník naleznete ZDE

 Big Green Egg Medium

BIG GREEN EGG MEDIUM

 

je dostatečně kompaktní aby se vešlo i do malých městských zahrádek tak i do lodžií nebo balkónů. Zároveň je ale dost velké, abyste na něm mohli ugrilovat pro 6 - 8 osob. Tento typ je jedním z nejoblíbenějších modelů. 

 

Ať plánujete pomalé vaření, grilování nebo smažení s modelem Medium konfortně zvládnete připravit 4 až 6 kilo masa. Tato velikost je ideální pro přípravu kuřete na plechovce piva! Můžete v něm lehce připravit bezkonkurenční pokrmy jako jsou čerstvé ryby, měkkýše nebo zeleninu. S convEGGtorem a kamenem na pečení Baking Stone pak proměníte Big Green Egg na pec na pizzu. I když se tento model jmenuje Medium, rozhodně není průměrný!

 

průměr roštu: 40 cm , plocha pro vaření: 1140 cm2 , váha: 51 kg , výška: 72 cm

 

Ceník naleznete ZDE

 Big Green Egg large

 

BIG GREEN EGG LARGE

 

Na ploše tohoto modelu pohodlěn připravíte všechny svá oblíbená jídla pro rodinu i přátele. A to všechno naráz, jelikož na modelu Large máte dostatek prostoru na vaření pro 8 lidí. Díky tomu vytvoříte kompletní tříchodové menu. Abyste získali ještě větší prostor, vložte Big Green Egg do stolku, zabudujte přímo do venkovní kuchyně nebo jednodušše posaďte do pojízdného stojanu a pomocí držadla ho pak přesunute kam bude potřeba.

 

Chcete ze svého EGG vytěžit co nejvíce? Potom je pro vás tato velikost dokonalou volbou jelikož je k dispozici nejvíce příslušenství. Proto jsou možnosti využití Large modelu opravdu nekonečné.

 

průměr roštu: 46 cm , plocha pro vaření: 1688 cm2 , váha: 73 kg , výška: 84 cm

 

Ceník naleznete ZDE 

 Big Green Egg XLarge

BIG GREEN EGG XLARGE

 

Máte velkou rodinu nebo velkou partu kamarádů? Jste profesionální kuchař a připravujete catering pro velké skupiny lidí? Potom je pro Vás Big Green Egg XLarge ten ideální parťák. Na ploše vaření s průměrem 61 cm připravíte velké kusy masa, ryb a dokonce i více pizz. 

 

Pokud vám 61 cm nestačí tak rozšiřte plochu na vaření o další poschodí nádstavbovými rošty 2 a 3 Level Cooking Grid, které jsou dostupné právě pro model XLarge. Další možností je přidáním postranních dřevěných stolků. Tím získáte další prostor navíc, který je ideální pro odložení kuchyňského náčiní nebo ingrediencí.

 

průměr roštu: 61 cm , plocha na vaření: 2919 cm2 , váha 99 kg , výška 78 cm

 

Ceník naleznete ZDE

 Big Green Egg 2XL

BIG GREEN EGG 2XLARGE

 

Velké, větší, největší. Big Green Egg 2XLarge je největším z rodiny Big Green Egg a zároveň největší pecí kamado na trhu. Na tomto modelu je působivá jeho hmotnost (170 kg), velikost, výška (1 m bez pojízdného stojanu) i plocha na vaření (více než 0,4 m2). Tento model je opravdu nepřehlédnutelný. Pomocí mobilního podvozku EGG Nest a držadla Nest Handler model 2XLarge pořád lehce přemístíte. Díky šikovnému mechanismu pantů je otvírání EGG velmi jednoduché.

 

Stejně tak jako u ostatních menších modelů, i tento můžete použít na velkou škálu vaření a přípravy jídla. Pokud máte restauraci, cateringovou firmu nebo jen prostě hodně přátel je 2XLarge ten pravý model pro vás.

 

průměr roštu: 73 cm , plocha na vaření: 4185 cm2 , váha 170 kg , výška 90 cm

 

Ceník naleznete ZDE

  


PŘÍSLUŠENSTVÍ K BIG GREEN EGG

 

Díky skvělému sortimentu příslušenství můžete udělat z vašeho Big Green Egg více, než jste mysleli. Objevte řadu příslušenství k vašemu modelu a zjistěte jak je používat. Rozšiřte možnosti vašeho BGE a získejte z vašich ingrediencí to nejlepší.

 

 

 

5-ti dílná sada eggspender5-ti dílná sada eggspenderBezdrátový teploměr s dvojitou sondouBezdrátový teploměr s dvojitou sondouČistič roštu s nerezovou drátěnkouČistič roštu s nerezovou drátěnkouConvEGGtorConvEGGtorDřevěné štěpky na uzeníDřevěné štěpky na uzeníDřevěné uhlí premium organicDřevěné uhlí premium organicDržáky na kukuřiciDržáky na kukuřiciFlexibilní špízy firewireFlexibilní špízy firewireHliníková lopata na pizzuHliníková lopata na pizzuKeramická mísaKeramická mísaKoš na přípravu 12-ti minihamburgerůKoš na přípravu 12-ti minihamburgerůKuchařka Big Green EggKuchařka Big Green EggKulatý pekáč na odkapáváníKulatý pekáč na odkapáváníLitinová pánevLitinová pánevLitinová plotnaLitinová plotnaLitinový kotlíkLitinový kotlíkLitinový roštLitinový roštMalá litinová pánevMalá litinová pánevMalá litinová plotnaMalá litinová plotnaNerezové kleště se silikonovým povrchemNerezové kleště se silikonovým povrchemNerezový roštNerezový roštNerezový stojan na kuře a krůtuNerezový stojan na kuře a krůtuObal na Big Green EggObal na Big Green EggObdélníkový pekáč na odkapáváníObdélníkový pekáč na odkapáváníLopatka na popelLopatka na popelPřenosný stojan na minimaxPřenosný stojan na minimaxPánev stir fry paellaPánev stir fry paellaPánev wokPánev wokPatrový rošt pro largePatrový rošt pro largePečící kámenPečící kámenPerforovaný smaltovaný roštPerforovaný smaltovaný roštPodpalovačePodpalovačePohrabáčPohrabáčPostranní dřevěné stolkyPostranní dřevěné stolkyPřídavný rošt skládacíPřídavný rošt skládacíPůlkruhová litinová plotnaPůlkruhová litinová plotnaPůlkruhový litinový roštPůlkruhový litinový roštPůlkruhový pečící kamenPůlkruhový pečící kamenSmaltovaný litinový pekáčSmaltovaný litinový pekáčSouprava nářadí pro grilováníSouprava nářadí pro grilováníSouprava nožůSouprava nožůStojan na kuře na plechovce pivaStojan na kuře na plechovce pivaTrhací vidliceTrhací vidliceUtěrkyUtěrkyV roštV roštVyvýšený půlkruhový rošt s odkapávací mísouVyvýšený půlkruhový rošt s odkapávací mísouZávaží na ubrusZávaží na ubrusZvedač litinových roštůZvedač litinových roštůMobil: +420 777 540 700, E-mail: info@krby-kaspar.cz
Copyright © 2012 - 2024 Krby Kašpar - Dodávka krbů a komínů na klíč | Webdesign: Eva Podzimková